Informace k zadání soutěže

08.01.2018

Soutěžící musí postavit jakýkoliv neexistující historický hrad nebo pevnost z období středověku. Model musí obsahovat alespoň jednu pohyblivou část (např. padací most, padací mříž, katapult, apod.). Samotná pevnost nebo hrad se bude skládat ze dvou částí. Dobrovolná část, která bude tvořena prvky, které by podle dané skupiny měla každá pevnost či hrad obsahovat (budovy pro šlechtu nebo rytíře a budovy pro poddané) a povinnou částí, která musí obsahovat hradby, věž a již zmíněnou mechanickou část. 

Dům na Marsu - nejedná se o soutěžní model
Dům na Marsu - nejedná se o soutěžní model

Model by měl mít půdorys o velikosti 80x120 cm, nebo by měl být usazen na podstavci o stejné velikosti, podstavec může být tvořen dřevěnou deskou nebo kartonem a výšku maximálně 100 cm.

K modelu musí skupina také vypracovat krátký text, ve kterém danou stavbu představí. Můžou si například vymyslet, kde stavba leží, jaký rod (klidně i vymyšlený) nechal hrad nebo pevnost postavit, zda budova někdy sloužila jako vězení pro významnou osobnost nebo v ní straší. Představivosti se meze nekladou a zajímavý příběh může vyvážit nedokonalosti modelu. Text budete odevzdávat spolu s modelem.

MODELUMPUS, Pražská 112, Kolín II, 280 02, +420 731 901 528 Design by ©Webnode & Edited by ©Petr Mäsiar 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!